Minimum stylizacji, minimum makijażu - tak właśnie w dużym uproszczeniu można opisać główne elementy zdjęć testowych.
orlowskimoda - sesja testowa
Sesja testowa, zwana również testami, ma za zadanie pokazać Twoje umiejętności pozowania, to, jak czujesz się przed aparatem, podkreślić Twoje warunki fizyczne.
Jeśli nie rozpoczynasz jednak kariery modelki, a chciała byś sprawdzić się na sesjach, jest to dla mnie okazja, aby Cię poznać i w kolejnym kroku zaplanować sesję z Tobą.
Na pierwszy plan musi wyjść to, co w Tobie najlepsze - osobowość, lekkość pozowania, kontakt z aparatem (a tym samym z odbiorcą zdjęcia)
orlowskimoda - sesja testowa-2
W samej agencji zdjęcia testowe dołączane są do portfolio modelki i przeprowadzane są co jakiś czas. Każda większa zmiana w jej wyglądzie - np zmiana fryzury wpływają na odbiór zdjęć, więc sesje tego typu są powtarzane.
Najczęściej agencja organizuje sesje we własnym zakresie, bywało jednak kilkukrotnie, że otrzymałem prośbę o takie zdjęcia, np ze względu na odległość, jaką musiała by pokonać dziewczyna chcąca rozpocząć karierę w modelingu do macierzystej agencji.
O czym warto pamiętać, wybierając się na sesję tego typu ?
Ubiór/stylizacja:

Jak już wspomniałem na początku - strój powinien być minimalistyczny.
Zabierz ze sobą odzież, podkreślającą Twoją sylwetkę, w jasnych kolorach bez wyrazistych i rozpraszających wzorów i napisów, nie zabieraj odzieży luźnej.
Pamiętaj o szpilkach.
Fryzura:

Jak najbardziej naturalna, podczas sesji zrobimy kilka zdjęć z włosami związanymi jak i rozpuszczonymi. Warto wziąć gumkę do włosów i grzebień.
Makijaż:

Na zdjęciach testowych stawiamy na naturalność i świeżość, dlatego idealnie, gdy zastosujesz makijaż maskujący jedynie największe niedoskonałości skóry. Bez nadmiaru szminki czy cieni.
Samopoczucie:

Bardzo ważny element sesji, więc jeśli czujesz się w jakikolwiek sposób źle, wcześniej zaimprezowałaś lub "masz doła" - przekładamy sesję na inny termin :-)
Czas trwania:

Sesja trwa ok. 1h we wcześniej umówionym miejscu, najczęściej w plenerze.

Warto pamiętać, że nie jest to sesja wizerunkowa, jeśli spodziewasz się zdjęć "pinterestowych", w długich, pięknych zwiewnych sukniach - to nie ta sesja :-)
orlowskimoda - sesja testowa-3
Back to Top