Wiele, wiele napisano już o TFP, mimo wszystko jednak podzielić chciałbym się moim spojrzeniem i sposobem współpracy, który najbardziej by odpowiadał nie tylko mnie ale całej ekipie, pracującej nad konkretnym projektem.

TFP – pominę znaczenie skrótu, ponieważ można łatwo wygooglować, nie jest to jednak sesja darmowa, jeśli jednak po jej zakończeniu czujesz się, jakbyś pracował za darmo, niezależnie czy jesteś wizażystką, fryzjerem, fotografem, czy jakimkolwiek członkiem zespołu, wiedz, że coś nie zadziałało.

Dlaczego organizuję takie sesje ?
Nie ukrywam, przede wszystkim dla przyjemności fotografowania, tworzenia czegoś pięknego, ale również zawsze lubiłem przebywać wśród innych osób, które są kreatywne i dążą do celu, który sobie ustaliły.
Naprawdę, bardzo cenię takich ludzi – zamiast narzekać, jak to wszędzie jest źle i niedobrze, bierzecie sprawy w swoje ręce i idziecie naprzód, pomimo wielokrotnie, bardzo wyboistej drogi, marudzenia najbliższych itp.
Spotkajmy się zatem i stwórzmy coś.

Dla szybkiego przypomnienia, podaję koszty poza finansowe każdej osoby biorącej udział w projekcie:

Fotograf:
Koszt studio,
koszt sprzętu,
czas poświęcony na sesję

Modelka:
Czas,
praca nad sobą – dbanie o sylwetkę, cerę,
wizerunek w razie nieudanej sesji,
wizerunek, nawet jeśli nie jesteś już modelką

Wizażystka:
Czas,
Kosmetyki użyte na sesji,
Elementy stylizacji,
Wizerunek w razie nieudanej sesji

Jak działa TFP u mnie ?

Początek jest różny, czasem zgłasza się do mnie modelka, czasem wizażystka, która pyta o możliwość sesji, jednak najczęściej to ja wymyślam temat projektu i zapraszam wszystkich, którzy mają ochotę zająć się wraz ze mną realizacją naszej wizji.

W tym miejscu uwaga - jeśli nie chcesz, nie masz czasu, nie podoba Ci się temat lub pomysł sesji – napisz to bez ogródek. Bardzo cenię szczerość i o wiele bardziej wolę usłyszeć – nie, bo nie czuję tego, niż odpowiedź niekonkretną – nie wiem lub czasem w ogóle jej brak.

Jeśli jednak decydujesz się na udział – jest mi bardzo miło, czuję się zaszczycony. Pracujemy bowiem nad wspólnym efektem, który z pewnością Ci się przyda.

Jeśli decydujesz się na udział w realizacji sesji TFP oznacza to, że dajesz co najmniej 100 % swoich umiejętności. Oznacza to również, że jesteś na sesji przez cały czas jej trwania.
Modelko – oznacza to także, że masz czas, ustalasz ze wszystkimi, że w tych a tych ustalonych godzinach jesteś zajęta, ponieważ uczestniczysz w projekcie. Już nie raz zdarzyło mi się działać pod nieoczekiwaną presją czasu, ponieważ nagle okazywało się, że plany NAGLE się zmieniły i mamy godzinę, zamiast minimum 3, na które się umawialiśmy, bo musisz (tu wpisz cokolwiek)
Jeśli nie jesteś pewna, czy możesz poświęcić danego dnia swoje cenne godziny – napisz.
Teraz tak :
Temat i styl sesji ustalamy zawsze przed nią,  a najlepszym sposobem, który pomimo szerokiego wachlarza sieci społecznościowych jest jednak spotkanie osobiste i obgadanie szczegółów w cztery oczy.

Przyznaję, że sam wolałem szybszą i prostszą drogę wirtualną, jednak po głębszych przemyśleniach, skutkiem czego jest niniejszy tekst, przed każdą sesją spotykamy się i ustalamy jak wyglądać będzie nasza praca.
Jeśli jest coś, co trzeba dokupić do sesji, jakieś rzeczy, dzięki którym zdjęcie może wypaść naprawdę efektownie – wszyscy składamy się na to, oczywiście uzgadniając to wcześniej, aby nie było żenujących niespodzianek.
Jeśli sam, bez porozumienia z Wami zobaczę coś i kupię, powyższe nie działa.
W sumie to tyle.
Każde nasze udostępniane zdjęcie zawsze opisujemy i planujemy kolejną sesję ;-)

Back to Top