quadralite space 185
Pomysł na zakup
Jeśli czasem śledzicie mojego FB, prawdopodobnie gdzieś mignęła Wam na moich zdjęciach parasolka Quadralite.
Sam zauważyłem, że na wielu moich znajomych zrobiła wrażenie i sporo z nich z czystej ciekawości była ciekawa, "z czym to się je".
Ale od początku. Długo już przymierzałem się do zaopatrzenia się w modyfikator, który pozwoli oświetlić miękkim światłem 1 osobę lub wręcz całą grupę.
Rozwiązania typu octa lub reflektory były tak dobre jak drogie i nieporęczne podczas użytkowania poza studio. Po podaniu zapytania o parasolki, mym oczom ukazała się Quadralite Space 185.
Cenowo bardzo przyzwoicie (ja kupiłem za 250 zł) a wg opisu i kilku komentarzy jakość była również na dobrym poziomie. Parasolki można kupić w wersji srebrnej i białej. Ja wybrałem wariant srebrny, jednak przez pomyłkę sklepu otrzymałem parasolkę białą.
quadralite space 185
Wykonanie parasolki
Wygląda ona niepozornie, kiedy jest w pokrowcu, ale po rozłożeniu ... Zobaczcie na górze :-)
Cały element mechaniczny jest faktycznie wykonany porządnie, można ją śmiało składać i rozkładać bez strachu, że zaraz coś się urwie czy zegnie.
Pierwszy test przyszedł podczas fotografowania w domu klientki. Aby nie brnąć w szczegóły, wystarczy średniej wielkości pokój i okazuje się, że mamy nasze światło główne - miękkie i oświetlające całą sylwetkę.
Ale ...
Jedno spostrzeżenie. Po założeniu na lampę, nie da się nie zauważyć, że cały pałąk, na którym spoczywa Space 185 .... ugina się pod jej ciężarem i to dosyć znacznie, tak, że lampa nie trafia w centrum parasolki. Zobaczcie na zdjęciu.
quadralite space 185
Jak widzicie, wsunąłem ją dość mocno, a ugięcie jest i tak widoczne. Pomyślałem - słabo...
Traf chciał, że kilka dni później zostałem zaproszony na sesję w salonie VW w Koszalinie. Tym razem do sfotografowania była cała - 8 osobowa grupa pracowników. Była to więc świetna okazja do oświetlenia w innych warunkach.
quadralite space 185
W tym przypadku postanowiłem włączyć moją najmocniejszą lampę - Quadralite Pulse X 600 i ... miła niespodzianka, ponieważ akurat w przypadku tej lampy, mocowanie jest zupełnie inne.
Zaprojektowano je  w formie tunelu umieszczonego na górze lampy, przez co pałąk ma większy punkt podparcia, a parasolka lekko opadając idealnie "zgrywa się" z palnikiem .
Czy warto kupić ?
Morał jest więc taki, że aby poprawnie wykorzystać Quadralite Space 185 warto mieć górne mocowanie na tego typu modyfikator lub zaimprowizować swoje rozwiązanie.
Jeśli więc o mnie chodzi, sprzęt sprawił się w 100 %, światło jest miłe dla oka, miękkie a co dla mnie ważne, zajmuje bardzo mało miejsca po złożeniu i schowaniu w pokrowiec.
Jeśli macie 2 lub 3 lampy reporterskie, można ją też zabrać w plener, świecąc reporterkami połączonymi trójnikiem, jak ten poniżej. Jeszcze co prawda nie próbowałem tego sposobu, ale wszystko przede mną :-)
Dajcie znać, jakie są Wasze wrażenia z użytkowania tej parasolki ?
Back to Top